NOBEIGUMS
Izvērtējot darbam izvirzītos mērķus, jāatzīst, ka tie sasniegti daļēji. Gan pirmajā, preventīvajā posmā, kurā tika pētīti pedofīlijas rašanās iemesli, laiks, veicinošie faktori, gan otrajā, seku novēršanas posmā, pētot iespējas mazināt pedofīlās tieksmes, metodes, paņēmienus un apmēru, skaidras atbildes uz visiem uzstādītajiem jautājumiem atrast neizdevās.
Lai gan Latvijā nopietnu pētījumu par pedofīliju un ar to saisatītām problēmām nav, pasaulē šī tēma ir pētīta samērā plaši. Diemžēl, apkopojot šī darba sagatavošanai pieejamos materiālus un publikācijas par veiktajiem pētījumiem, nācās secināt, ka nopietnu un fundamentālu pētījumu šajā nozarē ir maz. Lielākā daļa dažādu pētījumu autoru, citējot viens otru, atkārtojas savos secinājumos, pārfrāzējot jau kāda pausto viedokli vai izklāstot līdzīgas teorijas. Pārsvarā uzsvars tiek likts uz pedofīlijas klasifikāciju, aprakstot dažādas pedofīlijas izpausmes vai analizējot pedofīlu psihoemocionālos faktorus. Vairākos darbos ir mēģināts skaidrot pedofīlijas izcelsmi, taču, manuprāt, neveiksmīgi. Zinātnieku darbos un publikācijās tā arī nav atrodams puslīdz vienots viedoklis ne par pedofīlijas cēloņiem, izcelsmi, ne par tās attīstību, progresiju, ārstēšanu vai mazināšanu.
Lai gan pētījumos apjomīgu vietu aizņem dažādas teorijas par pedofīlu ārstēšanu un metodēm, ticamība šiem pētījumiem, nešķiet liela. Tā piemēram, kādā pētījumā visai sīki ir aprakstīta pedofīlijas ārstēšana Apvienotajā Karalistē, taču finālā ir secināts, ka reāli iedarbīgu ārstniecības metožu nav.
…