Psiholoģija ir zinātne, kas pēta psihiskas parādības un izmanto iegūtās zināšanas, lai izkoptu cilvēku spējas un darītu viņus laimīgus ar dzīvi. Vārds „psiholoģija” veidojies no diviem grieķu vārdiem: 1) psyche- dvēsele
2) logos- mācība, saprāts, zināšanas.
Psiholoģija ir jauna zinātne. Kā zinātne psiholoģija radās 19.gs. otrajā pusē uz filozofijas, fizioloģijas un fizikas pamata. Psiholoģijas attīstīšanos var iedalīt trīs posmos:
1) nezinātniskais posms
2) filozofiskais posms
3) psiholoģijas kā zinātnes rašanās posms.
Viens no centrālajiem jēdzieniem psiholoģijā ir jēdziens par personību. Nav viennozīmīgas personības izpratnes. Šādu definīciju dod latviešu psihologi Ā. Karpova un I. Plotnieks. Personība ir cilvēks, kas stājies noteiktās sociālajās attiecībās, apzinās šīs attiecības un kā aktīvas darbības subjekts spēj pārveidot pasauli un atbildēt par pārveidošanas rezultātiem. Katrs cilvēks ir personība, kura ir neatkārtojama.() Bet vai mēs pazīstam paši sevi? Vai mēs zinām savas stiprās un vājās puses?
Ar šā darba palīdzību es iepazinu sevi, atklāju savas stiprās un vājās puses. Šis darbs balstās uz dažādu testu rezultātiem, kurus bija nepieciešams izpildīt, lai iepazītu sevi. Tika pildīti S. Marlova- Krouna testu atzinības motivācijas noteikšanai, H. Šmišeka testu rakstura noteikšanai, vajadzību testu un temperamenta noteikšanas testu. Izanalizējot šos testus, es pamazām atklāju savu temperamentu, kādas ir manas pašreizējās vajadzības, uzzināju savu raksturu.…