Psiholoģija- zinātne, kas nodarbojas ar psihisko parādību pētīšanu un zināšanu izmantošanu, lai veicinātu cilvēku spēju attīstību un apmierinātību ar dzīvi. Psiholoģija kā zinātne radās tikai 19. gs. otrajā pusē, balstoties uz filozofijas, fizioloģijas un fizikas pamata. Psiholoģijai kā zinātnei ir ļoti īsa vēsture, bet ļoti gara priekšvēsture. Psiholoģija pēta kā cilvēks domā, jūt un izskatās. Psiholoģija cenšas ieskatīties cilvēka iekšējā pasaulē un izskaidrot to.
20. gs. sākumā psiholoģijā veidojās dažādi virzieni(skolas) :
biheiviorisms, psihoanalīze, geštaltpsiholoģija un sociāli kultūriskā psiholoģija, no kuriem katram virzienam bija savi uzskati par to, ar ko un kā jānodarbojas.
Personība ir cilvēk kopumā, cilvēks izpaužas kā personība tad, kad viņš patstāvīgi pieņem un īsteno pieņemto lēmumu atbilstoši saviem ideāliem un vērtībām. Personība kā jēdziens ir radies 20. gs. 20. gados.
Savā darbā es esmu aprakstījis cilvēka raksturu un temperamenta tipu, kā arī cilvēka vajadzību struktūru mēģinot teoriju apvienot ar iegūtajiem testa rezultātiem, kas norāda manas personības īpatnības.…