7. Secinājumi
Īpaša uzmanība latviešu valodas ortogrāfijā tiek pievērsta svešvārdu un citvalodu īpašvārdu pareizrakstībai. Tā ir saistīta ar ortoēpijas un ortogrāfijas nosacījumiem un ir viens no latviešu valodas prakses jautājumiem, kas joprojām nav līdz galam atrisināts.
Citvalodu īpašvārdu atveide latviešu valodā ir temats, par ko pēdējos desmit gadus plaši diskutē sabiedrība. Galvenie šo īpašvārdu atveides iemesli ir : 1) latviešu valoda ir fonografēmiska (fonografētiska) valoda, t. i., valoda, kurā raksta tā, kā runā (izņēmumu skaits ir niecīgs); 2) latviešu valoda ir pilnflektīva (arī nominatīvam ir specifiskas galotnes) valoda, kurā ar locījumiem izsaka lielu daļu sintaktisko funkciju.
Diemžēl jāsaka, ka valodas praksē joprojām ir svārstības citvalodu īpašvārdu atveidē, gan arī neskaidri izņēmumi, piemēram , vārds Otto. Uz doto brīdi reģistrētas 159 personas ar vārdu Otto un 171 persona ar vārdu Oto, lai gan balstoties uz latviešu valodas likumiem, personvārdu atveidē nelieto līdzskaņu dubultojumus.
Jāsecina, ka nav izstrādāti vēl daudzu valodu īpašvārdu pareizrakstības un pareizrunas atveidošanas noteikumi latviešu valodā, un tādējādi personvārdu latviskošana vairāk sarežģī, nekā atvieglo cilvēku ikdienas dzīvi.
…