Ievads
Izvēloties šī pētījumu analīzei, es vadījos pēc manis pašu interesējošiem faktoriem. Šis pētījums, ko vēlos analizēt ir veikts par televīziju, tātad Ziņu atlasi un ziņu izlaiduma veidošanu Latvijas Nacionālajā televīzijā. Mana ikdienas dzīve ir bieži vien piesātināta ar dažādiem masu mēdijiem, it īpaši vienmēr mēģinu pievērst uzmanību tieši ziņām, kas tiek pasniegtas televīzijā. Mans kritērijs to izvēlē ir atkarīgs pēc to satura – pats svarīgākais, lai tās būtu visaptveroša, bet nekādā gadījumā skopa informācija, kas vēstī par lokālo, tā arī par internacionālo ziņu.
Pētījuma analīzes gaitā centīšos noskaidrot pamatjautājumus, pēc kādiem kritērijiem pētījums ir veikts, kā arī vai to var uzskatīt par izdevušos. Noteikti pievērsīsim uzmanību kādam mērķim šis pētījums tika sagatavots, kā arī informācijas pārskatāmība pētījumā.
Ne mazāk svarīgi ir arī uzzināt to, cik pamatota ir šādu vai citādu ziņu informācijas izvēle, tā skaidrojumam mēģināšu iegūt kādu informāciju no Pamela J. Shoemaker grāmatas „Gatekeepeing”.
Pētījuma pasūtītāji.
Pētījums ticis sagatavots pēc Nacionālas Televīzijas un Radio padomes pasūtījuma. Kā minēts pētījumā, tad tas ir sagatavots 2005.gadā, bet pati izpēte ir bijusi 2004. gada nogalē. Meklējot šādu pētījumu atkārtoti, ar aktuālāku tā izpildes datumu vai vecāku veikšanas datumu, neizdodas iegūt, līdz ar to varu secināt, ka šāds pētījums ir bijis līdz šim vienīgais, tamdēļ arī nebūs iespējams veikt pētījumu salīdzinājumu, atkarībā pēc to izpildes laika.
…