Picasa- priekšrocības un trūkumi
Salīdzinot ar līdzīgām foto apstrādes programām starp priekšrocībām ir vērts pieminēt:
1. Picasa ir par brīvu un darbojas ar Windows XP, Windows Vista, Windows 7 un Mac OS X, Linux. Vecākā Picasa versija (1.618; 2.0) ar Windows 98, Windows Me, Windows 2000.
2. Picasa programmai ir lieliska cilvēku atpazīšanas spēja.
3. Īpaši draudzīga iesācējiem un neprofesionāliem fotogrāfiem.
4. Nodrošina labu sarkano acu korekciju, ātru gaismu, defektu korekciju un iespēju saglabāt attēlus internetā.
Noņem sarkano acu efektu, var sagriezt bildes, rotēt, pievienot tekstu, ar vienu klikšķi panākt automātisku uzlabojumu, padarīt bildi melbaltu, krāsas siltākas, panākt labāku asumu, krāsu kontrastu, labot sīkus bilžu defektus. Visas darbības var anulēt, var atgriesties pie sākotnējā bilžu izskata.
5. Labojumi tiek saglabāti ini formātā, tāpēc nav jāsaglabā faili dažādos formātos.
Starp programmas mīnusiem mināmi:
1. Ierobežotas organizēšanas un meklēšanas iespējas.
Tā kā Picaso ir Google īpašums, tad gaidīju, ka būs laba meklēšanas iespēja, bet tas parasti lietotājiem liek vilties. Kad fotoalbumi paliek lielāki, tad bilžu meklēšana kļūst gluži neiespējama. Meklēšana ir iespējama tikai pēc zīmīgajiem vārdiem un pievienotajiem albūmu komentāriem un nosaukumiem.
2. Tikai 1GB liela interneta ielādes atmiņa neiztur nekādu konkurenci.
Picasa piedāvā interneta albūmu, bet ar nožēlojami mazu atmiņu, piemēram, Microsoft piedāvā 25 GB, Photoshop- 2 GB, Gmail vairāk kā 8 GB.
3. Mapīšu kārtošanas sistēma ļoti līdzīga kā Jūsu kompjūteram.
Papildus mapīšu sarakstam var grupēt bildes, izmantojot albūmus. Bildēm var pievienot arī zīmīgus vārdus un komentārus. Picasa nepiedāvā iespēju novērtēt bildes, bet ir iespēja ielikt zvaigznītes bildēm, kas ir atzīmētas kā mīļākās. (favorites)
Kad lietotājs ielādē Picasa programmu, tā automātiski atrod un saliek visas bildes un video failus albūmos, grupējot tos jau pēc jau esošajām mapēm un pēc datumiem. Tas izklausās labi teorijā, bet praksē tas nav īpaši noderīgi, ja mapīšu nosaukumi pirms tam nav izveidoti īpaši plaši ( labi aprakstīti) un ja ir daudz bilžu, tad ir jāpievieno papildus dažādi komentāri, kas var prasīt daudz laika.
…