Bērnu dzīvē arvien lielāku un būtiskāku nozīmi iegūst sociālo prasmju apguve. Tā kā mēs dzīvojam multikulturālā vidē, bērniem ļoti svarīga ir prasme dzīvot kolektīvā, sadzīvot. Mazs bērns vēl neprot regulēt savas vēlēšanās un saskaņot savas un visas grupas intereses. Mājās viņam pieder viss vienam pašam, bet pirmsskolas izglītības iestādē jādalās ar citiem bērniem. Iestājas krīzes periods. Ja bērns to nevar pārvarēt, viņš kļūst agresīvs, nervozs. Izmainās bērna uzvedība. To nosaka ne vien ģimenes vide, pieaugušie, bet bieži vien psiholoģiskās vecumposma īpatnības.. Pieaugušie bieži nesaprot, kas ar bērnu notiek, un nespēj reaģēt uz viņa vajadzībām, nespēj pārkārtot vidi un savu uzvedību atbilstoši bērna izaugsmei. Tādēļ veidojas konflikti, kuri traucē, bremzē bērna attīstību, un zūd sapratne starp vecākiem un bērnu.
Sadarbība – tā ir liela māksla. Tā ietver sevī iespēju būt kopā ar citiem cilvēkiem katru dienu, piekāpšanos un dalīšanos ar citiem, konkurenci, kompromisu, citu iepriecināšanu.
Pat mums, pieaugušajiem, tas ne vienmēr izdodas. Taču mēs to varam apslēpt, neizrādīt, bērns to nemāk, viņš ir tiešs un atklāts. …