Ja atzīstam, ka mūsdienās mūžizglītībai nav alternatīvas, kļūst aktuāls jautājums – kā cilvēks mācās tad, kad viņš ir pieaudzis un jau ieguvis kādu konkrētu oficiālo izglītību. Pieaugušo cilvēku mācīšanās problēmas risina īpaša izglītības nozare – pieaugušo izglītība.
Pieaugušo izglītība – personu daudzveidīga izglītošanās, kas cilvēka mūža garumā nodrošina personības attīstību un konkurētspēju darba tirgū.
Kādēļ pieaugušie apmeklē skolu? Kas ir tas, kas liek visiem šiem cilvēkiem apgūt kaut ko jaunu, īpaši tad, ja viņi jau ir gados, kad parasti rodas grūtības iemācīties kaut ko līdz šim nepazītu? Uz šo jautājumu var saņemt dažādas atbildes.
Daži cilvēki vēlas apgūt ikdienā noderīgas iemaņas, citi grib iemācīties to, kas nekad nav mācīts skolā. Ir arī tādi, kas vēlas gūt dziļāku izpratni par tiem priekšmetiem, kurus viņu bērniem pasniedz skolā.
Dažus vada cerība, ka jauniegūtās zināšanas un prasmes palīdzēs atrast darbu, citus – ka mācību kurss dos iespēju sākt jaunu, labāku dzīvi, bet daļa cilvēku ir tādi, kurus visu mūžu mocījušas zinību slāpes, bet tikai tagad viņiem ir radusies iespēja tās veldzēt.…