Šajos pilsoņu kara gados Krievijā gāja bojā apmēram 7 – 14 miljoni iedzīvotāji un vismaz 2 miljoni devās emigrēt, vai tika izsūtīti. Šajos pašos gados tika sakauta arī Ukrainas valsts, kas cīnījās pret Sarkano armiju un baltgvardiem. Ukrainas teritorijā tika izveidots boļševiku režīms. Arī tikko suverenitāti ieguvušās valstis Gruzija, Armēnija un Azerbaidžāna zaudēja to un sarkanā armija okupēja tās, bet Polijai, Somijai un Baltijas valstīm savu neatkarību izdevās nosargāt. 1922. gadā Padomju Krievija Itālijas pilsētā Rapallo noslēdza līgumu ar Vāciju, saskaņā ar kuru Vācija atzina Krievijas valdību un abu pušu starpā tika noslēgti saimnieciski un militāri sadarbības līgumi. Dažus gadus vēlāk komunistisko un totalitāro Padomju valsti nācās atzīt Rietumu demokrātiskajām valstīm saskaņā ar de jure. Vēlāk PSRS tika uzņemta Tautu Savienībā.
Kā Eiropa attīstītos līdz mūsdienām, ja nebūtu bijis Pirmais pasaules karš?
Manuprāt, ja nebūtu bijis pirmais pasaules karš, tad starp valstīm tagad valdītu saspīlētas attiecības, kā arī valstīs pastāvētu vienpersoniska vara, kas kontrolētu sabiedrību pēc saviem ieskatiem, tādejādi tiktu izraisīti nemieri.
Uz pasaules, jau tagad sāk veidoties pārapdzīvotība un ja nebūtu bijis šis karš, tad jau tagad būtu krietni jūtamāka pārapdzīvotības iespējamība un tās sekas, bads.
Iespējams mūsdienās cilvēki neapzinātos cik ļoti ir ierobežoti cilvēku resursi, ja nebūtu bijis karš, kā arī mēs neapzinātos to cik lielus zaudējumus var nest masu cilvēku iznīcināšana.
Kā arī mūsdienās nebūtu tik attīstīta zinātne par cilvēku uzbūvi un tehnoloģijām, kas tolaik bija viena no galvenajām lietām par ko runāja zinātnieki, lai pārspētu pretējo karojošo valsti.
Manuprāt, šīs ir galvenās lietas, kuras krasi atšķirtos no mūsdienās esošajām, ja nebūtu noritējis pirmais pasaules karš.
Secinājumi
Kopumā varu secināt, ka Pirmais pasaules karš, tā sekas būtiski ietekmēja Eiropas politisko karti un politisko spēku samēru starp valstīm. Šis karš nobeidza koloniju, jūras ceļu un kaimiņvalstu tirgus ceļu domstarpības. Domāju, ka Pirmais pasaules karš bija dzirkstele Otā pasaules kara sākumam.
…