Manis izvēlētā temata aktualitāti raksturo tas, ka planetāro zobratu pārvadu izmantošana mehāniskajos transportlīdzekļos ir pietiekoši plaša un šo tematu studentiem jāapskata mācību procesā. Tāpēc, lai labāk būtu izprotama planetāro zobratu pārvadu darbība un pielietojums mehāniskajos transportlīdzekļos, esmu izveidojis attiecīgu mācību stendu un apkopojis materiālus par planetāro zobratu pārvadu izmantošanu mehāniskajos transportlīdzekļos.
Planetāro zobratu pārvadi ir mana kvalifikācijas darba galvenais apskatāmais objekts. Planetāro zobratu pārvadi ļauj autobūves industrijā ieekonomēt materiālu un samazināt spēka pārvadu gabarītus, tajā pašā laikā nodrošinot mehānismu kvalitāti, šis pārvadu veids ir kluss savā darbībā, izmantoto smalko slīpzobu zobratu dēļ, tas ir arī kompakts un tam ir plašs pielietojums, daudz funkcionalitāte.
Darba mērķis ir izveidot uzskates materiālu - mācību stendu, kas ļautu parādīt planetāro zobratu pārvada darbību, kā arī apkopot materiālu par planetāro zobratu pārvadu izmantošanu mehāniskajos transportlīdzekļos, par informatīvo avotu bāzi ņemot latviešu un ārzemju literatūru, un internetu.
Darba izstrādāšanas gaitā iepazinos arī ar jaunu, man līdz šim neizzinātu materiālu, kas arī bija daļa no mana darba uzdevuma.
Temata aspektus pētījuši tādi autori, kā Jāzeps Svētiņš, Ēriks Kronbergs no LLU, Jānis Rudņevs no RTU, kā arī ārzemju profesori Rolf Gscheidle, David H. Heisler un citi.
Kvalifikācijas darbā tiek apskatīti tādi temati, kā planetāro zobratu pārvadu izcelsme un vēsturiskā attīstība, to definīcija, uzbūves shēmas, veidi, pielietojums dažādos mehāniskajos transportlīdzekļos, pārnesum attiecību aprēķina paraugi, mācību stenda izgatavošanas tehnoloģiskais process, darba drošības jautājumi, ekonomiskie aprēķini, secinājumi un pielikumi. …