Cilvēka pēdām ir divas galvenās funkcijas: līdzsvarot ķermeni un noturēt ķermeņa svaru, ko nesam katru dienu visas dzīves garumā (Avota, 2010) .
Podologa kompetencē ietilpst pacienta pēdu novērtēšana, ārstnieciskās pēdu aprūpes veikšana, aprūpe un rehabilitācija. Ārstnieciskās pēdu aprūpes pamatmērķis ir pareiza pēdu kopšana un atveseļošana, lai saniegtu plānotos pēdu aprūpes rezultātus. Ārstnieciskā pēdu aprūpe nepieciešama jebkuram cilvēkam, kas rūpējas par savu kāju veselību, bet īpaši svarīga tā ir paaugstināta riska grupas pacientiem ar dažādām hroniskām saslimšanām kā sirds un asinsvadu saslimšanas, cukura diabēts, kustību un balsta sistēmas patoloģiskām izmaiņām. (Valsts izglītības satura centrs, 2007).
Statistikas dati liecina, ka aptuveni 40% Latvijas iedzīvotāju cieš no kādas hroniskas slimības, kas atspoguļojas uz pēdām. (Valsts veselības pārskats, 2017). Veselību var definēt kā stāvokli, kuram raksturīga slimības neesamība, cilvēka spēja efektīvi funkcionēt, izmantojot minimālu medicīnisko aprūpi, kā arī pozitīvu sava veselības stāvokļa pašnovērtējumu. (Mārtinsone & Sudraba, 2016).…