Personības problemātika bija un paliek kā viena no viskonfliktākajām sociālajā psiholoģijā. Tas bija saistīts ar tās priekšmetu – cilvēka kā sociālās būtnes izpēti. Katra mūsu personība subjektīvajā uztverē ir dota kā neatkārtojamība un unikalitāte. Tādā veidā, visas sociālās psiholoģijas personības iekšējais konflikts balstījās uz neiespējamību atrast viennozīmīgu atbildi uz tās pamatjautājumu, kā arī noteikt vienmērķtiecīgu cilvēka attīstības vektoru. [ 43 ; 1 ]
Prakses atskaites izvēlētā tēma ir „Policijas darbinieka empātijas spējas”. Saskaņā ar izvēlēto tēmu, prakses atskaites mērķis ir noteikt policijas darbinieku empātijas spēju līmeni. Kā uzdevumu varētu minēt to, ka mērķa sasniegšanai bija jāveic policijas darbinieku testēšana un teorijas analīze.
Prakse ir izieta Rēzeknes policijas pārvaldē, Kriminālpolicijā no 22.novembra līdz 3.decembrim.
Prakses vietā tika izdalīti testi 20 iecirkņu pilnvarotajiem inspektoriem. Testa nosaukums ir analoģisks prakses atskaites nosaukumam, t.i. policijas darbinieka empātijas spējas. Galvenais darba uzdevums bija apkopot testu rezultātus un analizēt tos.
Lai iegūtu patiesu informāciju par cilvēka psihi, tiek pielietotas objektīvās pētīšanas metodes. Prakses atskaitē tika pielietota testēšana. Šajā gadījumā psihe tika pētīta netieši – analizējot rakstiskās atbildes uz testa jautājumiem. …