Policiju un ar to saprotamās funkcijas cilvēki saprot atšķirīgi, bieži vien nepareizi. Pastāv viedokļi, ka policijai ir tikai pienākums rūpēties par sabiedrības drošību , kārtību un miera nodrošināšanu. Cilvēki bieži aizmirst to, ka policijai nav tikai pienākumi, bet tai ir arī tiesības. Braucot ar personīgo automašīnu mūsu lielākie ‘’ienaidnieki’’ ir Ceļu policija. Sabiedrībā valda uzskats, ka ceļu policija ir bezmaz vai visa ļaunuma sakne. Šoferi uzskata, ka bieži ceļu policija nepamatoti aptur transportlīdzekli , uzliek kādus ,viņuprāt, nepamatotus un neadekvātus sodus.
Saskaroties ar pašvaldības policiju iedzīvotāji visbiežāk nemaz nezin šo darbinieku funkcijas un pienākumus, tiesības. Saņemot administratīvo pārkāpumu aktu, piemēram, par smēķēšanu publiskās vietās cilvēki jūtas ierobežoti un traucēti. Viņi domā , ka ar to ir pārkāptas viņu tiesības, tajā pašā laikā nemaz neaizdomājoties par policijas darbinieka tiesībām un pienākumiem, arī funkcijām rūpēties par sabiedriskās kārtības un miera nodrošināšanu.
Šādi un daudzi citi jautājumi mūs skar ik dienu , ik soli, tādēļ savā darbā autors mēģinās nedaudz parādīt to, kādas ir policijas funkcijas, un kāda ir tās loma sabiedriskās kārtības nodrošināšanā. Radīs skaidrojumu policijas jēdzienam. Savā darbā analizēs policijas funkcijas, izteiks viedokli par policijas darbu kopumā un atsevišķi, kā arī mēģinās rast priekšlikumus šās tiesību aizsardzības iestādes darbības efektivitātes pieaugumam.
Savā studiju darbā autors izmantos tādas pētīšanas metodes kā aprakstošās un vēsturiskās pētīšanas metodes.…