Organiskais stikls (PMMA)
Tas ir viens no īpaši populāriem materiāliem visu polimēru plākšņu starpā. Šo materiālu atšķir zema cena, ārkārtējs caurspīdīgums un izturība pret novecošanu.
Plaši tiek pielietots pārskatāmai un apgaismošanas reklāmai, rūpniecībā un būvniecībā. Organiskais stikls fizioloģiski drošs, tādēļ noderīgs pielietojumam pārtikas rūpniecībā.
Polimetilmetakrilātu (organisko stiklu) izmanto par stikla aizstājēju dažāda biezuma lokšņu veidā, saulesbrillēs, kā arī zobu protēžu, mājsaimniecības piederumu izgatavošanā un aparātu būvē.
Polimetilmetakrilāts šķīst organiskajos šķīdinātājos (dihloretānā, acetonā). [1]
Īpašības:
Ļoti stingrs un ciets, izturīgs pret mehāniskajiem bojājumiem, pulējama virsma, ļoti caurspīdīgs, termoizturīgs, labas elektrības izolācijas spējas, augsta noturība pret laika apstākļu ietekmi, neabsorbē ūdeni, zema izturība pret plaisām, kas rodas iekšējā spiediena rezultātā, zema izturība pret ķīmiskām vielām, nestaipās (trausls).
Poliamīds (PA)
Tas ir viens no inženieriem īpaši pazīstamajiem polimēriem, citi nosaukumi: kaprolons, ertalons neilons. Poliamīds izceļas ar izturību un cietību, zemu berzes koeficentu, viegli padodas mehāniskai apstrādei. Šis polimērs tiek plaši izmantots bronzas, misiņa un tērauda vietā dažādās rūpniecības nozarēs un lauksaimniecībā.
Lietošana: folijas cepšanai, galda piederumi, zobrati, slēdži, kuģu dzenskrūves, automašīnu buferi, riteņu diski, golfa nūjas un tenisa raketes, kaulu protēzes.
…