Katra valsts sastāv no teritorijas un tās iedzīvotājiem. Lai aizstāvētu katra indivīda intereses un veidotu visas sabiedrības vienotību un izaugsmi, nepieciešama pārvalde, kas šo procesu kontrolētu un vadītu.
Tautas pārvaldīšanai un tās interešu pārstāvēšanai nepieciešami cilvēki, kas apveltīti ar izteiktām līdera dotībām, gudrību un citām pozitīvām īpašībām. Tomēr katra cilvēka domas par sabiedrības vajadzībām un interesēm atšķiras. Cilvēki, kas aktīvi iestājas par kādas sociālās grupas interesēm, izveido politisku partiju ar savu skatījumu par valsts pārvaldi un iedzīvotāju labklājību. Lai īstenotu konkrēto interešu realizāciju, katras partijas mērķis ir iegūt varu valsts pārvaldē. Ik pēc četriem gadiem Latvijas pilsoņi var izrādīt savu atbalstu kādas partijas ideoloģijai, nobalsojot vēlēšanās. Vispārīgās, vienlīdzīgās un proporcionālās vēlēšanās Saeimā ik pēc četriem gadiem tiek ievēlēti 100 tautas priekšstāvji no partijām ar dažādām ideoloģijām.
Indivīdi politiskajās partijās iesaistās dažādu mērķu vadīti. Daži atbalsta konkrētās politiskās cilvēku grupas ideālus un nesavtīgus mērķus tautas labklājības veicināšanā. Citi atkal saskata savas karjeras izaugsmes iespējamību vai citu personisku mērķu sasniegšanu, iesaistoties partijā. Vēl citi izvēlas populārāko partiju, lai ar tās palīdzību tiktu pie valsts varas iegūšanas un realizēšanas. Katram politiskās organizācijas biedram ir savi motīvi un mērķi, bet cēlākais no tiem būtu nesavtīga darbošanās visas tautas labklājības labā.
Referāta mērķis ir noskaidrot šobrīd Latvijā esošo politisko partiju galvenās ideoloģijas un raksturot to iedalījumu valsts varas pārvaldē. Vairāk tiks apskatīta šobrīd opozīcijā esošas populāras partijas „Saskaņas centrs” politiskā programma un partijas līdzšinējā darbība Saeimā. …