Secinājumi
1. Pozitronu emisijas tomogrāfs ir ierīce ar kuras palīdzību var izveidot ķermeņa audu un orgānu funkciju karti, nosakot vielmaiņas lielumu vai ķīmiskās aktivitātes noteiktā ķermeņa daļā.
2. Ķermenī ievadot noteiktu iezīmēto vielu, kura parasti ir radioaktīvā glikoze, tai satriecoties ar fluora atomiem tie sabrūk un veidojas divi 511 keV lieli gamma stari, kurus uztver gredzenveida detektors, tadejādi nosakot nelabvēlīgo šūnu atrašanās vietu.
3. Pozitronu emisijas tomogrāfs ir ierīce, kas sastāv no uztvrošās daļas, kas ir gredzenveida detektori un sakopojošās daļas, kas sakopo informāciju un pārveido to viezuālā attēlā.
4. Pozitronu emisijas tomogrāfa galvenās attīstības tendences Latvijas mērogā ir pārsvarā vērstas finansiālajā līmenī uz izmaksu samazināšanu. Mahaniskajā līmenī visas uzmanība tiek koncentrēta uz ciklatrona attīstību, kas ļautu pašiem sintezēt vajadzīgos radioaktīvos izatopus.
5. Pasaules mērōgā attīstības tendences ir vērstas uz jaudas un jutības palielināšanu detektoros, telpas un laikietilpības samazināšanu, kā arī radioaktīvas devas samazināšanu, bet nesamazinot kvalitāti.
…