Progresīvās lēcas ir lasām briļļu lēcas, kas tehnoloģiski tā pilnveidotas, ka ar tām labi var redzēt gan tuvumā gan tālumā . Tās nodrošina redzi visos attālumos: tālumā, tuvumā lasīšanai un arī pāreju vidējos attālumos. Kā otru svarīgu īpašību ražotāji uzsver, ka progresīvajām lēcām nav līniju, kā bifokālajām lēcām. Līdz ar to tās neizskatās pēc „vecuma” brillēm .
Progresīvo briļļu mērķis ir nodrošināt redzi, kas ir maksimāli tuva dabiskajai, bet diemžēl presbiopiskajā vecumā jau zaudētajai redzei. Skatoties taisni, acis izmanto augšējo lēcas daļu, kurā izvietota pacienta tāluma redzes korekcija, savukārt lēcas pati apakšējā daļa paredzēta lasīšanai. Abus galvenos apgabalus savieno koridors, kurā ir pakāpeniska optiskā stipruma maiņa, kas nodrošina redzi arī atbilstošajos vidējos attālumos.
Skatoties caur progresīvo lēcu, vislabāko attēlu pacients redz, skatoties caur attiecīgā attāluma optisko centru. Tomēr svarīgs ir arī abus galvenos fokusa apgabalus savienojošā koridora izmērs un novietojums. Tātad lēcas jāiestrādā rāmī precīzi, un rāmim ir liela nozīme. Pat vēl vairāk – progresīvās lēcas parasti uzstāda rāmim noteiktas prasības. Līdz pat nesenam laikam progresīvo lēcu trūkums bija, ka pacienti bija spiesti izvēlēties samērā lielu rāmi, lai tajā ietilptu gan tāluma zona, gan arī koridors un lasīšanas zona apakšā (izvēloties pārāk šauru rāmi, apakšējā daļa tiktu nošķelta, un progresīvā lēca zaudētu savu pamatideju). Mūsdienās lēcu ražotāji sāk piedāvās progresīvās lēcas, kas īpaši pielāgotas montēšanai šauros, modernos rāmīšos .
…