Darba tēma tika izvēlēta tāpēc, lai izprastu pūli, pūļa psiholoģijas ietekmi uz cilvēku, lai izprastu, kāda ir cilvēku domāšana, iekšējā nostāja, izjūtas un kādi varētu būt cilvēka motīvi pievienoties pūlim. Jau senatnē cilvēki ir iesaistījušies pūļos, veicot dažādas darbības – gan noziedzīgas, gan nenoziedzīgas. Pūlī cilvēks rīkojas citādāk, pakļaujas bara instinktiem, nespēj loģiski spriest. Arī mūsdienās ir novērota iesaistīšanās pūlī kā pūļa dalībniekam, gan kā pūļa vadonim. Lai izprastu, kāpēc cilvēki iesaistās pūļos, un kādi cilvēki iesaistās pūļos gan kā pūļa dalībnieki, gan kā pūļa vadoņi, tika veikta aptauja Vidzemes Augstskolas IT un KSA 3. kursu studentu vidū.
Cilvēka dzīve norit, esot ne tikai dažādu mazo grupu dalībniekiem, bet, vairāk vai mazāk apzināti, esot arī lielo grupu dalībniekiem – etniskā grupa, valsts, nācija, politiskā partija. (Pļavniece, Škuškovnika, 2002:179)
M. Pļavniece un D. Škuškovnika raksta, ka „masu psiholoģijā pūļa jēdzienu mēdz izprast ļoti plaši. Par pūli tiek uzskatīts ne tikai stihisks, gadījuma, neprognozējams ļaužu sakopojums, bet arī strukturēts, zināmā mērā organizēts indivīdu kopums.” (Pļavniece, Škuškovnika, 2002:179)
Darba tēma: Pūļa psiholoģija: pūļa vadoņi, spriedumi pūlī, noziedzīgais pūlis.
Darba mērķis: Iepazīties un izpētīt pieejamo literatūru par pūli, pūļa rašanos, veidiem, noziedzīgo pūli, pūļa vadoņiem.
Darba uzdevumi:
1.Izpētīt pieejamo literatūru par pūļa psiholoģiju.
2.Analizēt pūļa psiholoģiju, pūļa veidus, vadoņa lomu pūlī.
3.Aptaujāt un salīdzināt Vidzemes Augstskolas studentu viedokļus par doto tēmu.
Darbā izmantotās metodes: literatūras analīze, aptaujas analīze.…