Savā darbā izvēlos pētīt agrās jaunības sākumposmu jeb pusaudžus. Sīkāk izdalot, pirms pubertātes jeb agrīnās pubertātes posmu, kas meitenēm ir no 10,5 līdz 13,5 gadu vecumu.
Šo vecumu posmu izvēlējos tādēļ, ka vēlējos izpētīt savu māsu Ievu, kurai pašlaik ir 14 gadi. Analizējot un pētot māsu, uzzināju arī par sevi daudz jaunu.
Pusaudžu periods veido pāreju no bērnības uz jauniešu periodu. Pusaudžu periods ir no 11 līdz 15 gadiem. Izdalot sīkāk, meitenēm tas ir 10,5 līdz 13,5 gadiem, zēniem – 14 līdz 16.
Šī perioda īpašā nozīme ir saistāma ar bērna pubertāti un sociālo attīstību, kā arī ar identitātes vai pašnovērtējuma nostiprināšanos vai meklēšanu. Šajā periodā izveidojas bērna personības pamatiezīmes un kvalitātes, kā arī atklājas visos iepriekšējos periodos izveidojušās ietekmes emocionālajā, kognitīvajā, sociālajā sfērā.
Pieauguša cilvēka izjūtas rašanās un ar to saistīto problēmu risinājumi
Pārkāpjot 12. gadu slieksnim, māsai radās vēlme būt patstāvīgai, neatkarīgai, pieaugušai. Ieva bija nonākusi pārejas stāvokli no bērnības uz pieaugušo. Šis pārejas stāvoklis vēl turpinās... Viņa vairs nav bērns, bet nav arī pieaugušais. …