Indiešu (bengāļu) rakstnieks, dzejnieks, filozofs, sabiedriskais darbinieks, humānists, apgaismotājs, gleznotājs un komponists Rabinrdanats Tagore dzimis 1861. gada 7. maijā Bengālijas dalvaspilsētā Kalkutā, senā, slavenā dzimtā, kuras saknes iesniedzās 10. gadsimtā. Bengālijas dzīvē un tās kultūras attīstībā šai dzimtai ir bijusi liela ietekme, jo tās locekļi ir bijuši gan tieslietu speciālisti un literāti, gan mākslinieki un ierēdņi, gan zinātnieki, gan reliģijas darbinieki.
Rabindranata tēvs 19. gadsimta beigās bijis ievērojams cilvēks, un aizrāvies ar seno rakstu pētīšanu, un iemācījis dēlam sanskritu (sena indiešu valoda, kurā sarakstīti senie svētie raksti). Skolā viņš iemācījās arī citas valodas un iepazina moderno zinātņu pamatus. Bērnībā Rabindranats aizrautīgi lasīja visu, kas vien bijis pieejams, bet īpaši sajūsminājās par eposu “Rāmājana” un svētajiem rakstiem “Upanišada”. Tas arī kļuva par pamatu Rabindranata pasaules uzskatam.
1. Romāna tēma.
Romāna “Katasrofa” tēma ir parādīt, kā senās precību tradīcijas Indijā var ietekmēt un izpostīt vairāku cilvēku dzīves, kā arī to, kā liktenīgas sagadīšanās dēļ, dzīvē viss var sagriezties pilnīgi pretēji.
2. Romāna varoņi.
Ramešs – puisis, kurš nesen pabeidzis mācīties par advokātu, un kuru tēvs piespiedis apprecēties ar nepazīstamu un nemīlamu meiteni. Gribot kā labāk, sapinās pats savu melu tīklos.
Kamala – nabadzīga, neizglītota meitene, kuru kļūdas dēļ Ramešs noturēja par savu sievu. Viņa ir ļoti skaista un labsirdīga, bet dzīve nācies daudz ciest. …