Laikam jau neviena valsts pasaulē nespēj lepoties ar tik senu vēsturi kā Ēģipte, kuras senatnes liecības iesniedzas vairāk nekā piecus tūkstošus gadu tālā pagātnē. Tā ir mītu un intriģējošu noslēpumu valsts, senas civilizācijas šūpulis, brīnumainu kontrastu zeme. Ēģiptē koncentrējas liels daudzums iespaidīgu arhitektūras un vēstures pieminekļu, pat vienīgais no septiņiem Pasaules brīnumiem, kas joprojām saglabājies.
5.gs.p.m.ē. Hērodots rakstīja, ka nekur nav tik burvīgi kā Ēģiptē, nekur pasaulē nav redzams tik neaprakstāms diženums, kas tikai nedaudz ir mainījies. Kopš Kristus dzimšanas, šī neparastā valsts un tās piramīdas, Sfinksa, senā Luksora un Nīla piesaista cilvēkus. Tā nav tikai faraonu pieminekļu vieta, tā ir arī mantojums no grieķu un romiešu impērijām, baznīcas un klosteri no seno kristiešu laikiem un neaptverama mākslas un arhitektūras bagātība no veiksmīgo islāma dinastiju laikiem.
Aplūkojot senās Ēģiptes sasniegumus, var minēt racionālās apūdeņošanas ierīces, papirusa izgatavošanu, kuģu būvi, zināšanas astronomijā, kalendāru, saules un ūdens pulksteņu izveidē, zināšanas aritmētikā, ģeometrijā, algebrā, anatomijā, medicīnā, mirušo balzamēšanā, hieroglifiskās rakstības sistēmas izveidošanā, monumentālu un unikālu arhitektūras formu radīšanā. Ēģiptes kultūras izpēte sākās 19.gs 1.pusē. Tās rezultātā radās zinātne, ko sauc par ēģiptoloģiju.…