Pastāv daudz dažādi uzskati, ka bērniem jau piedzimstot tiek konstatēta hipermetropija, taču tas viss ir skaidrojams ar to, ka jaudzimušajam zīdainim vēl nav attīstījies acs ābols. Tapēc pieaugot hipermetropija izzūd un bērns kļūst par emetropu. Šādu procesu sauc par emetropizāciju. Taču ne visi klūst par emetropiem, daļai bērnu var sākt progresēt miopija.
Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā bērni daudz laika pavada pie dažādām elektroniskām ierīcēm, mazāk pavada laiku ārpus telpām. Ilgstoša tehnoloģiju lietošana būtiski ietekmē mūsu redzi, jo skatoties ekrānā vai darot daudz stundas tuvumā pastāvīgi tiek lietota akomodācija, līdz ar to rodas virkne daudz citu problēmu, kā viens no tiem ir miopija.
Balstoties uz dažādiem faktiem par to, ka miopijas progresēšana ar katru nākamo paaudzi palielinās. Tas ieintresēja un lika apskatīt daudz dažādus pētījumus, lai saprastu, kā ir patiesībā. Daudzi pētījumi pierādījuši, ka miopija ar katru nākamo bērna paaudzi pieaug. Agrāk bērni nodarbojās ar dažādām sportiskām aktivitātēm, apmeklēja pulciņus, veica daudz dažādas radošas darbības, bet mūsdienās to diemžēl nomaina viedtālruņi ar dažādām spēlītēm.
Šāda pētījumu datu apkopošana ļauj izprast riskus refraktīvo defektu turpmākajai izplatībai, kā arī ievirzīt domas par to, ko būtu vēlams mainīt aprūpes sistēmā, lai izplatību kaut nedaudz samazinātu.