Secinājumi
1. Intelekts un kreativitāte ir savstarpēji saistīti jēdzieni, jo kreativitātes pamats ir intelekts. Intelekts tā ir spēja izvēlēties vidi, adaptēties vidē un veidot to, bet kreativitāte ir spēja radīt jaunu produktu atbilstoši tā mērķim.
2. Teorijas par intelektu izdala vairākus veidus, kas varbūt vairāk attīstīti dažādu profesiju pārstāvjiem, bet lai attīstītos vispārējā intelektuālā spēja, vajag mēģināt attīstīties dažādās jomās.
3. Intelektu būtiski ietekmē iedzimtība un ģenētiskās anomālijas, kā arī neveselīga vide, dažāda veida atkarības, fiziskās un garīgas traumas, izglītība un sociālā vide.
4. Kreativitāti ietekmē galvenokārt attiecības sociālā vidē ( ģimene, draugi), kā arī izglītība.
5. Intelektu un kreativitāti var attīstīt ar dažādiem uzdevumiem un tehnikām visā dzīves laikā, bet bērnībā to izdarīt ir vairākas reizes vieglāk nekā pieaugušo vecumā.
6. Lai veicinātu intelekta un kreativitātes attīstību mācīšanā, vajag izaicināt, rosināt veikt uzdevumus, kas prasītu nestandartus risnājumus, vajag nodrošināt komunikāciju, aicinot vairāk strādāt grupās un sadarboties, un ir vajadzīga motivācija, iespēju paplašināšanai un augstvērtīgu rezultātu sasniegšanai.
…