Veikt sava reģiona statistisko datu (makroekonomisko rādītāju)
salīdzināšanu ar ES vidējo.
Salīdzināšu dažus Latvijas un ES vidējos makroekonomikas rādītājus.
1) Iekšzemes bruto kopprodukts – makroekonomiskais rādītājs, kas tiek noteikts novērtējot visu produktu un pakalpojumu vērtību neņemot vērā visu produktu un pakalpojumu vērtību , kas bija nepieciešama to radīšanai. Šis rādītājs tiek izmantots, lai salīdzinātu ekonomisko attīstību starp dažādiem reģioniem ilgākā laika posmā.
Pievienotā bruto vērtība. Šī rādītāja vērtība tiek izskaitļota kā visu tikko saražoto preču un pakalpojumu vērtība neņemot vērā visu produktu un pakalpojumu vērtību, kuru izmantošana ir īslaicīga.
Apskatot rādītājus var redzēt, ka viennozīmīgi nevar novērtēt situāciju. Daudzi no tiem Latvijai ir labāki, citi sliktāki. Apskatot rādītājus pa gadiem var pamanīt, ka ES25 rādītājus diezgan būtiski ietekmē jaunu dalībvalstu pievienošana. Pastāv lielas atšķirības attiecībā uz problēmu - par bezdarbu. Latvijā (33%) šīs rādītājs ir ievērojami mazāks nekā ES 25 (46%), kur šīs bažas ir pirmajā vietā. Visaugstākais rādītājs ir Vācijā (75%). ES jauno dalībvalstu vidū bezdarbu par nozīmīgāko problēmu uzskata Polijā (74%). ES 25 pirmajā vietā prioritāšu ziņā ir bezdarba novēršana (44%), otrajā - organizētās noziedzības un narkotiku kontrabandas apkarošana (43%), trešajā - nabadzības un sociālās atstumtības novēršana (49%).…