Ievads
Reklāmas industrija tirgus sistēmā, sociālajā sektorā, kā arī no mākslas viedokļa mūsdienās ir kļuvusi par filigrānu spēli ar cilvēku prātiem. Izmantojot dažādas tehnoloģijas piedāvātās iespējas, kas ļauj manipulēt ar tekstu, krāsām, kā arī citiem elementiem tiek iespaidota cilvēku uztvere gan apziņas, gan zemapziņas līmenī.
Tā kā pati regulāri pērku un lasu sieviešu žurnālus, tad saskaros ar reklāmu manipulāciju. Referāta tēmas izvēli varu pamatot ar vēlēšanos izpētīt reklāmas ietekmi, kas rodas, izmantojot dažādas manipulācijas metodes sieviešu žurnālos.
Aplūkojot sieviešu žurnālus, izvirzīju hipotēzi, ka preses izdevumu publikācijās aplūkotās reklāmās ir izmantotas mamipulācijas metodes.
Žurnāls kā masu medijs un īss ieskats tā vēsturē
Prese kā medijs ir viens no vecākajiem mārketinga komunikācijas izplatīšanas veidiem, pirmais masu mediju ziņā. Taču, laikam ejot, tas ir saglabājis savu efektivitāti, jo aptver ļoti plašu auditoriju. Prese ir medijs, kas lielā mērā ir atkarīgs no ieguldītā mārketinga komunikācijas apjoma. Taču, no otras puses, reklāmdevēja izvēle ir atkarīga no preses izdevuma popularitātes, mērķauditorijas, lasītāju lojalitātes, kā arī no citiem rādītājiem.
Pirmie žurnāli sāka iznākt 17. gadsimtā Eiropā. To forma un saturs ne tuvu nelīdzinājās tai izpratnei, kas rodas mūsu galvās izdzirdot vārdu “žurnāls”. Mūsdienīgi žurnāli radās kad bija iespējams tajos ievietot fotogrāfijas. Vēlāk paplašinjās to izdevumu skaits un katrs lasītājs varēja atrast žurnālus par viņu interesējošo tēmu - sākot no žurnāliem, kas domāti visai ģimenei, par modi, skaistumkopšanu līdz žurnāliem par makšķerēšanu, datoriem un mākslu.…