Sākumskolas izglītojamiem 7-8 gadu vecumā ar vidējās pakāpēs mentālo retardāciju dominējoša ir netiešā iztēle, kas nozīmē, ka izglītojamo priekšstati veidojas ar grūtībām, pēc vārdiskā apraksta viņiem ir grūti izprast pieaugušā stāstīto.
Praktiskās nodarbības dod iespēju izglītojamiem praktiski apgūt sociālās prasmes un iesaistīties darbībā, piemēram, galda klāšana, darba vietas uzkopšana u. c.Daudziem sākumskolas vecumposma izglītojamiem ar mentālo retardāciju ir zems pašvērtējums, viņi ļoti pārdzīvo visas neveiksmes. Citiem izglītojamiem, otrādi, ir pārāk augsts pašvērtējums. Izglītojamiem ar retardāciju ir jāiemācās adekvāti novērtēt sava uzvedība, tās pozitīvās un negatīvās sekas.
Uzvedības normu apguves un korekcijas procesā, personības attīstībā un socializācijā 7-8 gadu vecumā izglītojamiem ar mentālo retardāciju var izmantot dažādas metodes un paņēmienus: stāstījums, skaidrojums, individuālas pārrunas, demonstrējums, lomu spēles, rotaļa, lasīšana.
Rotaļas un lomu spēles – sākumskolas vecumposma izglītojamiem tās ir svarīgākās metodes dažādu prasmju apguvē. Rotaļas un lomu spēles dod iespēju izglītojamajiem darboties kopā, apgūt prasmes strādāt komandā, ievērot konkrētus noteikumus. Tas pieradina pie disciplīnas, māca ievērot noteiktas uzvedības normas sabiedrībā. Rotaļa ir kā interesanta un aizraujoša darbība, kuras mērķis nav radīt noteiktas darbības produktu, tai nav tieša mācību uzdevuma, bet tā satur sevī abas šīs vērtības. …