Revīzijas beigu posms ietver virkni procedūru, kas tiek veiktas revīzijas pēdējās dienās. Svarīgākās no tām ir šādas:
• neuzrādītu saistību meklēšana,
• atklāto noviržu ietekmes izvērtēšana,
• finanšu informācijas vispārēja izvērtēšana ar analītisko procedūru palīdzību,
• ziņu prasīšana no klienta juristiem par tiesas prāvām un prasībām,
• notikumu pēc bilances datuma izvērtēšana,
• darbības turpināšanas principa pārbaude,
• klienta vadības apliecinājuma vēstules saņemšana,
• pārliecināšanās, ka darba dokumenti it pārbaudīti.
Pēc tam, kad ir iegūti un darba dokumentu veidā noformēti revīzijas pierādījumi par katru finanšu pārskata posteni, revidents apkopo iegūtos pierādījumus, sagatavojot revīzijas nobeiguma dokumentu. Revīzijas nobeiguma dokumentā revidents apkopo neizlabotās novirzes attiecībā uz katru finanšu pārskata posteni. Apkopojot neizlabotās novirzes, revidents izlemj, kādu ietekmi uz finanšu pārskatiem tās atstāj. Atkarībā no noviržu būtiskuma revidentam jāizlemj, kādu atzinuma veidu par klienta pārskatiem viņš sniegs - nemodificētu vai modificētu. Revīzijas beigu protokolā revidents rakstiski formulē savu viedokli par finanšu pārskatiem - nolemj, kāds no standartizēto atzinumu veidiem ziņojumā tiks sniegts.
Revidenta ziņojums vadībai, kurā izteikts atzinums par finanšu pārskatiem ir svarīgākais revīzijas beigu dokuments. Revidenta ziņojums tiek balstīts uz iegūtajiem revīzijas pierādījumiem, analīzi un secinājumiem. Dati, kas ir iekļauti auditora rakstiskā pārskatā ir nepieciešami ekonomiskā subjekta vadībai, lai iegūtu priekšstatu par uzskaites pierakstu trūkumiem, grāmatvedību reģistru un iekšējās kontroles sistēmās, kuri var novest pie būtiskām kļūdām grāmatvedības pārskatos.
Revidenta ziņojuma saturu un formu nereglamentē nekādi normatīvie akti, bet ir sniegti ieteikumi Starptautiskajos revīzijas standartos par ziņojuma ietvertiem jautājumiem, formu un personām, kuram tiks sniegts ziņojums u.c. Likuma „Par zvērinātiem revidentiem” 33.pants 1.dala paredz, ka „zvērināts revidents vai zvērinātu revidentu komercsabiedrība informē klienta vadību (izpildinstitūciju vai tās atbildīgos locekļus) vai revīzijas komiteju, ja tā ir izveidota, par atzinumā neietvertajiem jautājumiem (piemēram iekšējās kontroles sistēmas trūkumiem, kļūdām un pārkāpumiem), kas neietekmē sniegto atzinumu”. Pēc autoru domām, šis likuma pants nenosaka obligāto revidenta pienākumu sniegt ziņojumu.
…