21.gadsimtā, arvien vairāk pieaugot banku operāciju apjomam un kreditēšanas tempiem, finanšu tirgū neatņemama sastāvdaļa ir vērtspapīru tirdzniecība un biržu darbība. Dažādās valstīs vērojama atšķirīga biržu veidošanās vēsture, taču mūsdienās saskatāma kopīga tendence – dažādu pasaules daļu vērtspapīru tirgu konsolidācija, apvienošanās un racionalizācija, ar mērķi izveidot veiksmīgāko sadarbības modeli starp dažādu valstu biržām un vērtspapīru tirgiem. Latvijā biržas vēsture, salīdzinot ar rietumvalstīm, ir neliela, taču svarīgi nākotnē nodrošināt stabilitāti un uzticamību Latvijas uzņēmumu akcijām un citiem vērtspapīriem. Rīgas Fondu birža savā neilgajā vēsturē ir bijusi vairāku starptautisku alianšu dalībniece, taču joprojām norit dažādu alianšu attīstība un veidošanās, līdz ar to RFB parādās dažādi attīstības virzieni, tāpēc šā darba tēma, analizējot Latvijas ekonomiskās attīstības sastāvdaļu, ir aktuāla.
Darba mērķis ir izpētīt Rīgas Fondu biržas attīstību un vietu Eiropas vērtspapīru tirgū, kā rezultātā izdarīt secinājumus par biržas attīstības virzieniem vērtspapīru tirgus racionalizācijas un apvienošanās apstākļos.
Darba uzdevumi:
1.Izmantojot normatīvos aktus un literatūras avotus, izpētīt Rīgas Fondu biržas (turpmāk RFB) vēsturi un attīstību laikā no 1993. līdz 2004. gadam;
2.Salīdzinot RFB ar citām ziemeļvalstu biržām, analizēt RFB sasniegumus un neveiksmes;
3.Izvērtēt RFB darbību starptautiskās vērtspapīru tirgus aliansēs;
4.Izdarīt secinājumus par RFB attīstības virzieniem Eiropas vērtspapīru tirgū. …