Darba analīze – Sabiedrības brīvā un piespiedu „atkarība’ no Informācijas Tehnoloģijām. Cilvēku spēja pielāgoties jaunajam tehnoloģijām dažādos vecuma posmos. Vecākā paaudze „neskrien” līdzi laikam. 21. gs. nāk ar savām problēmām un to risinājumiem.
Darba mērķis: Noskaidrot, cik lielu daļu no mūsu dzīvēs aizņem Informācijas tehnoloģijas.
Darba uzdevumi:
1.Noskaidrot, cik lielā mēra sabiedrība ir „atkarīga” no Informācijas Tehnoloģijām.
2. Uzzināt, cik labi cilvēki „saprotas” ar jaunākajām tehnoloģijām dažādos vecuma posmos.
3.Izpētīt, vai cilvēkiem gados ir lielākas grūtības apgūt progresīvākās tehnoloģijas.
4.Izprast 21. gs. radītās problēmas.
Pētījuma secinājumi: Jaunieši daudz vieglāk un brīvprātīgi pieņem jaunās tehnoloģijas, jo uztver to gandrīz pašsaprotami. Vidējā paaudze ir „spiesta” izmantot Informācijas Tehnoloģijas darbā, līdz ar to ir nepieciešamība apgūt daudz jauna, lai gan vidējā paaudze lielus iebildumus neceļ. Turpretī vecākā paaudze ļoti negribīgi savā dzīvē ļaujas jaunajām iespējām. Labprātāk šie cilvēki paliktu pie pavisam ierastām vērtībām.
Jau kopš cilvēces pirmsākumiem cilvēki vēlās savu dzīvi padarīt vienkāršāku. Cilvēki sāka izmantot akmens darbarīkus, lai varētu vieglāk sagādāt sev ēdienu. Vēlākos laikmetos jau bija sarežģītākas, bet tajā pašā laikā vēl vairāk atviegloja cilvēkiem dzīvi, priekšmeti, kas jau bija gatavoti no bronzas, vēlāk dzelzs. Tie izraisa apvērsumus un revolūcijas cilvēku dzīves veidā, saimniecībā, sociālajā jomā un kultūrā. Piemēram, trīslemešu arkla līdz ar tā aprīkojuma izgudrošanu un pilnveidošanu, kā arī zirga kā vilcējspēka izmantošanu būtiski uzlaboja zemes apstrādes tehnoloģiju Eiropā 12.-13.gs..
Ejot pa ielu, kur skaties pie bankomātiem cilvēki stāv rindās, lai dabūtu skaidru naudu. Gandrīz katram garāmgājējam kabatā vai rokās ir mobilais telefons. Daudziem mājās ir jaunākās paaudzes sadzīves tehnikas, kas padara viņu dzīvi vienkāršāku (vismaz šie cilvēki tā domā). Lai uzņēmums būtu konkurētspējīgs un neradītu sev liekas problēmas sakaru lauciņā, ir nepieciešams veidot plašas datu bāzes, informācijas datu glabātuves, ar kuru palīdzību uzņēmuma darbiniekiem, atkarībā no ieņemamā amata, ir pieeja sev nepieciešamajam dokumentam un uzņēmumam pieaug darba ražīgums. …