Saistību tiesības kā tiesību kopums regulē saistību rašanos, izpildi un to izbeigšanos. Tātad saistību tiesības nosaka civiltiesisko attiecību saturu mantas sadales, dažādu pakalpojumu un citu tiesisku darījumu procesos, kas saistīti ar līgumu noslēgšanu, to izpildi, tiesisko nodrošinājumu un attiecīgām tiesiskām sekām.
Saistību tiesības ir īpaši aktuālas sakarā ar jaunā uzņēmējdarbības (komercdarbības) tiesiskā regulējuma ieviešanu praksē, kas notiek pēdējo gadu laikā pamatojoties uz Komerclikumu un Komerclikuma spēkā stāšanas kārtības likumu.
Saistību tiesība ir civiltiesiska attiecība, uz kuras pamata tiesīgai personai (kreditoram) ir tiesība prasīt no saistītās personas (parādnieka) zināmas darbības izpildījumu, bet parādniekam savukārt ir pienākums šo darbību izpildīt par labu kreditoram. Tātad likums nosaka par saistību tiesību priekšmetu cilvēka noteiktu darbību, turklāt šī darbība tiek uzskatīta par zināmu mantisku vērtību. Saistību tiesības rodas vai nu no tiesiska darījuma, t. i., divu vai vairāku personu vienošanās par saistības nodibināšanu, vai ar kādas personas nelikumīgu rīcību, t. i., neatļautu darbību, vai ar zināmām attiecībām, kuras pēc likuma rada saistību izcelšanos.…