Pētījuma mērķis - pilnveidot likumā noteikto kārtību, kādā tiek risināti strīdi par saskarsmes tiesības izmantošanas kārtības noteikšanu, lai pēc iespējas pilnīgāk tiktu ievērotas bērna intereses.
Lai sasniegtu darbā izvirzīto mērķi, tika izpētīts saskarsmes tiesības izmantošanas tiesiskais regulējums, saskarsmes tiesības izmantošanas kārtības noteikšana tiesas ceļā, tai skaitā saskarsmes tiesību izmantošanas kārtības noteikšana ar tiesas spriedumu, saskarsmes tiesību izmantošanas kārtības noteikšana uz laiku līdz tiesas sprieduma pieņemšanai, saskarsmes personas piesaiste saskarsmes tiesības realizēšanas procesā, kā arī tika izpētītas problēmas saskarsmes tiesības īstenošanā.
Autore darba izstrādes procesā nonāca pie secinājuma, ka tiesiskais regulējums Latvijā attiecībā par saskarsmes tiesībām ir vispārīgs un nekonkrēts. Šāds tiesiskais regulējums var rezultēties nevienādā tiesu praksē. Līdz ar ko, ir nepieciešami vairāki tiesiskā regulējuma grozījumus. Darba autore piedāvā trīs grozījumus Civilprocesa likumā, paredzot ātrāku pieteikumu izskatīšanu par saskarsmes tiesības izmantošanas kārtības noteikšanu, ja pieteikumā ir lūgts pieņemt pagaidu nolēmumu, paredzot saskarsmes personai atbildību par saskarsmes tiesības īstenošanas kārtības neveicināšanu un nosakot, ka tiesai ir jāvērtē nolēmuma izpildes iespējamība, ja iepriekš ir pieņemts lēmums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.
Darba struktūra: darbs sastāv no ievada, trim nodaļām, nobeiguma, izmantotās literatūras un citu avotu saraksta un pielikuma. Darbs sastāv no 38 lapām, izmantoti 42 informācijas avoti un tam ir četri pielikumi.
Atslēgas vārdi: bērnu tiesības, saskarsmes tiesības, bērnu vislabākās intereses, tiesiskais regulējums, ģimenes tiesības.
Darbs tiek publicēts bez pielikumiem.