Karavīram nevajadzētu uztraukties par traumām un pārtikas un miega trūkumu, bet jācīnās pret tiem (Fischer, 2012, lpp. 19), jo to prasa apstākļi, kas atšķiras īstā un imitētā kaujas laukā.
Uzvaras skaidrojums arī ir atšķirīgs. Sporta laukumā uzvara ir vienīgais un faktiskais iznākums spēcīgākajiem atlētiem (Fischer, 2012, lpp. 18). Kara darbībā pilnīga pārākajai pusei uzvara nav sasniedzama. Var likties, ka vienīgais veids kā to sasniegt ir pilnībā iznīcinot pretinieku, taču uzvara ir tikai daļēja (Fischer, 2012, lpp. 22). Daļēja tādēļ, ka ir iztērēti milzīgi resursi tai skaitā cilvēku dzīvības un sekojošās finansiālās grūtības.
Beigu beigās sporta pirmsākumi ir sava veida kara imitācija un mūsdienās tā ir vairāk kā kara spēle.
Darba laikā tika secināts, ka situācija, kas veidojās mijiedarbojoties 1936. un 1938. gada boksa cīņām un politikai, bija absurda. Protams, no valsts tika īstenota utilitārisma ētika, lai nācijām būtu pēc iespējas lielāks labums, taču tajā pašā laikā ir redzams sava veid ētisks egoisms no nāciju valdības pusēm, kur viņi izmanto atlētu savai reputācijas spodrināšanai.
Sporta sacensības pilnīgi noteikti ir kara imitācija un to galvenā atšķirība ir noteikumi pēc kā to tiesā, taču kopīgais ir valoda, frāzes un termini, ko metaforas līmenī izmanto abos cīņas laukos.
…