SECINĀJUMI
Teorētiskās literatūras analīzes rezultātā tika noskaidrots, kādas ir cilvēku komunikācijas barjeras un cik svarīga loma ir semantiskajām barjerām, kas ir semantiskās barjeras un kā tās pārvarēt. Daudzi autori barjeras grupē dažādi, līdz ar to semantiskās barjeras tiek izdalītas tikai atsevišķos gadījumos. Tika rasta skaidrība par semantisko barjeru būtību – semantiskās barjeras ir tās komunikatīvās barjeras, kas saistītas ar nepareizu valodas līdzekļu izvēli vai ar cilvēka atšķirīgo šo līdzekļu interpretāciju.
Galvenie secinājumi:
• Semantiskās barjeras ir iespējams kontrolēt,
• Risinājums barjeru pārvarēšanā ir to nepieļaušana.
• Komunikatoram ir jācenšas pēc iespējas labāk iepazīt otru cilvēku, lai veiksmīgāk izvēlēties sarunas līdzekļus.
• Visbiežāk semantiskās barjeras tiek pieļautas, ja cilvēks nevar izteikt konkrētu domu, lieto žargonu vai diviem cilvēkiem ir pārāk dažāds pieredzes lauks.
• Ir svarīgi sekot valodas attīstībai, lai paplašinātu savu redzesloku un nepieļautu semantiskās barjeras
• Semantiskā barjera rodas 2 cilvēku starpā, kad viens sarežģīti vai nesaprotami izsakās, bet otrs nespēj precīzi saprast vai interpretē pavisam atšķirīgi.
Šo referātu turpmāk varētu izmantot gan sevis pilnveidošanā, lai iemācīties identificēt un izvairīties no semantiskajām kļūdām, gan pētnieki, pētot komunikatīvās barjeras, šo referātu var izmantot kā izziņas materiālu par semantiskajām barjerām, kā arī šo darbu var izmantot kā mācību līdzekli gan skolā, gan studijās.
Turpinot pētniecību, būtu ieteicams izpētīt semantisko barjeru izpausmi ne tikai interpersonālajā, bet arī plašāk starpkultūru komunikācijā.
Referāta mērķis - teorētiski analizēt semantisko barjeru izpausmi un to pārvarēšanas iespējas, tika sasniegts un darba uzdevumi izpildīti.
Nav svarīgi tikai identificēt semantiskās barjeras, svarīgāk ir tā pārvarēt, tad tas padarīs jebkuru komunikāciju veiksmīgu un palīdzēs saprasties bez liekiem pārpratumiem.
…