Secinājumi
Ķīnas piedzīvojusi daudzus mākslas kultūras attīstības posmus un uzkrājusi milzīgu pieredzi, iedibinājusi stingras vietējās tradīcijas un izstrādājusi savus kanonus. Ķīna ir sena zemkopības zeme, tās mākslā dominējošā simbolika saistīta ar dabas tēliem. Milzīgu uzmanība pievērsta augiem un dzīvniekiem, saistot dabā valdošos likumus ar cilvēciskajām vērtībām. Ķīniešu māksliniekiem pasaules izjūta arvien bijusi cieši saistīta ar dabā notiekošajām norisēm, arvien tikusi meklēta simbolu valoda.
Ķīnas tradicionālā kultūra ir dziļa un plaša, tajā tiek likts uzsvars uz iekšējo būtību, nevis uz virspusējo. Piemēram, ķīniešu glezniecība akcentē “iekšējās nozīmes attēlošanu”, kamēr tradicionālā ķīniešu deja uzsver “gara un kustības apvienošanos vienā veselā, kur gars virza kustības, un kustības izsaka gara būtību”.
No šī referāta es esmu daudz ieguvusi, tā piemēram es daudz smalkāk izzināju seno Ķīnas kultūru, kura ir ļoti savdabīga atšķirībā no citām kultūrām, kas attīstījušās vēlāk. To ka Ķīnā arhitektūra bija balstīta uz līdzsvaru starp dabu un cilvēku, un to ka jāseko morālei.
…