Nav noslēpums, ka pirmās lielās un varenās civilizācijas radušās tieši Senajos Austrumos. Ir interesanti apskatīt un izpētīt, kāpēc tieši tur ir radušās un plaukušas pirmās civilizācijas, kā tās attīstījušās, kā veidojusies to kultūra, sadzīve u.t.t. Šī iemesla dēļ arī es izvēlējos savu referātu rakstīt par šo tēmu.
Jēdziens „civilizācija” nozīmē augstas kultūras sabiedrību salīdzinājumā ar pirmatnējo primitīvo kultūru. Viena no svarīgākajām civilizācijas pazīmēm ir rakstības rašanās un tās daudzpusīga lietošana. Rakstības ieviešana būtībā arī ir robeža starp aizvēsturi un seno laiku vēsturi.
Divas agrīnās Tuvo Austrumu civilizācijas bija Senā Ēģipte un Senā Divupe. Jau 4.gt. otrajā pusē p.m.ē. Divupē strauji attīstījās ražošana un sabiedrība, kā rezultātā izveidojās pirmās augstas kultūras civilizācijas cilvēces vēsturē. Pirmās Ēģiptes civilizācijas, savukārt, veidojās Nīlas ielejā, kur bija auglīga augsne un labvēlīgi dzīves apstākļi. Bez Senās Ēģiptes un Senās Divupes, vēl apskatīšu Senebreju kultūru, Indijas, Senās Ķīnas kultūras. Centīšos izzināt tā laika cilvēku sadzīvi, nodarbošanos, rakstības izveidošanos, zinātni, reliģijas īpatnības u.t.t. Rakstot šo darbu, centīšos iegūt jaunas un papildināt jau esošās zināšanas par Senajiem Austrumiem…