Jo spēcīgāki kļūst muskuļi, jo lielāks ir pieprasījums pēc kustībām un fiziskas aktivitātes [Pirmsskolas izglītības programma pirmsskolas iestādēm. – Rīga: Mācību apgāds NT, 1998.- 40 lpp.].
Bērni pavada savas dienas lielāko daļu pirmsskolas izglītības iestādēs. Tātad, pirmsskolas iestādē bērni iegūst ne tikai zināšanas, bet šeit veidojas arī saskarsmes pieredze. Ir svarīgi, lai mūsu bērni izaugtu veseli, lai prastu izvirzīt sev mērķi un to sasniegt, mācētu sadarboties ar saviem vienaudžiem un pieaugušajiem, izteikt savas domas, jūtas, emocijas, uzklausīt citus un pieņemt citus. Bet, lai visu iepriekš minēto varētu veiksmīgi realizēt un sasniegt, ir ļoti svarīgi pedagoģiskajā procesā ievērot vecuma īpatnības. Cilvēka personības attīstībā jāievēro zināmas likumsakarības. Katram vecumposmam ir savas īpatnības, ko nosaka iedzimtība, sociālie apstākļi un iepriekšējā audzināšana.
Varam secināt, ka vecākajā pirmsskolas vecumā bērna attīstība notiek visās viņa psihiskās dzīves jomās – bērns apgūst un sistematizē milzīgu jutekliskās informācijas daudzumu, tā pilnveidojot sajūtu un uztveres procesu, domāšanu, iztēli, tīšās uzmanības un loģiskās domāšanas spējas, bagātinās viņa emocionālā pasaule. Svarīga nozīme bērna audzināšanā ir mācību un izziņas darbības un motīvu vajadzību attīstībai. Tas nozīmē vēlmi un prasmi domāt , būt ar intelektuāli aktīvu attieksmi visās darbībās.
…