Darbu par šo tēmu izvēlējos rakstīt tādēļ, ka man likās interesanti izzināt sievietes iekšējo pasauli. Pirms tam grāmatas īpaši daudz nelasīju, bet tagad, vajadzības spiests, izlasīju divas latviešu populāru autoru grāmatas un vienu, ko man ieteica draudzene priekš ārzemju literatūras. Manas izvēlētās grāmatas bija Paulu Koelju ‘’11 minūtes’’, Rūdolfa Blaumaņa ‘’Purva bridējs ’’un Jāņa Jaunsudrabiņa ‘’Aija’’. Lasot šāda tipa grāmatas ir iespējams daudz uzzināt par sievietes iekšējo pasauli.
Protams, ka šīm grāmatām ir atšķirīgi autori un katrs ar saviem priekšstatiem par dzīvi un sievieti literatūrā. Sieviete ir vājais dzimums par kuru vīriešiem ir jārūpējas. Šajās grāmatās katra sieviete ir atspoguļota savādāk, tādēļ, ka šiem autoriem ir atšķirīgs domu gājiens. Piemēram grāmatā Paulu Koelju varone „ Marija ” dzīvei pieiet vienkārši „ ķer ” visu ko tā sniedz, un bauda visu iespējamo, jo šajā plašajā pasaulē ir daudz iespēju, kur paslēpt savas bēdas un, kur izlikt priekus. Marija spēj pielāgoties jeb kurai dzīvei, jeb kurā vietā.
Mīlestība un manta Blaumaņa novelēs ir bieži izmantots motīvs. Tajās vienmēr pierādās apgalvojums, ka pati manta ilgstošu laimi nenes. Tiklīdz novelē parādās manta, klāt tiek pielikta neiespējama mīlestība. …