Par drāmas dzimšanu var minēt apm. 5. gs sākumu p.m.ē,1 kad patiesi sācies teātra uzplaukums Grieķijā.
Sieviete jebkurā pasaules tautā, reliģijā, vēsturē un jebkurā dzīves jomā ir gadu tūkstošiem ilgi ieņēmusi kādu vietu. Sievietes sabiedriskā, ekonomiskā, politiskā dzīve laikiem ejot kādā ziņā ir mainījusies, kādā palikusi vēl antīko vērtību mērogā, taču jebkurā gadījumā šī nozīme bijusi vienmēr svarīga. Kā runā senā parunā, ka „Vīrietis ir galva, bet sieviete kakls”, kas daudzējādā ziņā ir patiess teiciens, lai arī nemanāmi, bet tomēr spēcīgi sieviete ir iespaidojusi dažādus procesus dažādos laikos visās dzīves jomās.
Šajā kursa darbā esmu pētījusi tikai pavisam niecīgu daļu no sievietes dalības pasaules notikumos. „Sievietes loma senās Grieķijas teātra mākslā” – šis kursa darbs būs veltīts sievietei – par un ap sievietei, par un ap Grieķu teātri un sievietes dalību teātra procesā. Lai gan mēs zinām, ka sieviete nedrīkstēja parasti pēc būtības piedalīties teātra izrādēs gan ne kā aktieris, gan skatītājs, tomēr es pētīju, cik lielā mērā tomēr sievietes loma seno grieķu dzīvē parādījusies teātrī.
Šī darba pamatnodaļās esmu vēlējusies izpētīt sievietes tēlu sengrieķu teātra maskās, atklāt to, kā sengrieķu vīrietim izdevās attēlot sievietes lomu, nedaudz vērst uzmanību uz aktieru meistarību un vizuālo iespēju atainot sievieti dažādās pazīstamās sengrieķu dramaturgu radītās izrādēs. …