SECINĀJUMI
Kopumā temperatūra, vēja ātrums un nokrišņu daudzums tika reģistrēts 120 reizes, faktiskā temperatūra tika fiksēta 109 gadījumos, jo Liepājas meteoroloģiskajā stacijā datus pilnībā iegūt nebija iespējams.13 no 54, jeb 24% mērījumu prognozētās temperatūras GFS un LVĢMC ir bijušas identiskas. Salīdzinot prognožu precizitāti, var secināt, ka precīzākas ir bijušas LVĢMC prognozes (55,% LVĢMC un 44,4% GFS). Rīgā, Ventspilī, Liepājā un Alūksnē lielākā daļa no prognozētajām temperatūrām plkst. 00 UTC un 12 UTC precīzākas ir bijušas LVĢMC, Ainažos precīzāko prognožu skaits ir vienāds, bet Daugavpilī precīzākas ir bijušas GFS prognozes.
Sakarā ar to, ka nevienā dienā netika reģistrēti nokrišņi, nokrišņu prognožu salīdzināšana netika veikta, pieņemot to, ka visās dienā prognozes gan LVĢMC, gan GFS ir bijušas 100% precīzas.
Sinoptiskā situācija Eiropas R daļā bija daudz dinamiskāka nekā Baltijas valstīs. Latvijā nebija novērojama liela aktivitāte, pārsvarā valdīja anticiklons, tas arī atspoguļojas tabulās par nokrišņu meteoroloģisko prognozi. Kopumā novērojama tendence siltajam gaisam vairāk virzīties uz Eiropas Z daļu. Eiropas R un DR daļu skāra 2 spēcīgas vētras – “Callum” un “Leslie”. Tas veica nozīmīgus postījumus, radīja plūdus un apdraudēja cilvēku dzīvības.
…