Sīrijas galvaspilsēta ir Damaska. Valsts iekārta ir vienpartijas republika. Valsts platība ir 185 180 km2 . iedzīvotāju skaits 1997.gadā bija 14 171 00. Galvenās reliģijas ir musulmanisms un kristietisms (attiecīgi – 90 un 10%). Sīrija atrodas Āzijas kontinenta ziemeļu daļā, to apskalo Vidusjūra, bet neviens okeāns to neapskalo. Sīrija robežojas ar Turciju, Irāku, Jordanu, Izraēlu, Libānu. Sīrijai ir ekonomiski izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis un pēc neatkarības atgūšanas tā strauji attīstījās.
Sīrija atrodas subtropu klimatiskajā joslā. Nokrišņu daudzums raksturīgs tās klimatiskajai joslai – 600-900mm gadā. Vidēja gada temperatūra ir aptuveni 15o C, ziemā – no 0 līdz 8o , bet vasarā var būt 30 grādu silts.
Sīrijas teritorija atrodas vidēji 250 metrus virs jūras līmeņa. Valsts teritorijā nav vulkānu. Zemestrīces ir, bet tās nav postošas, pārsvarā tās ir attālu zemestrīču atbalsis.
Sīrijā sastopama nafta un dabasgāze, atklātas arī dzelzs, mangāna, hroma rūdas, kā arī nelielas zelta un sudraba atradnes. Sīrijas ziemeļu daļa ir kalnaina, bet kalnu zemā augstuma (aptuveni 1000m.v.j.l) ledāju nav.
Sīrijā ir dažas lielas upes: Eifrata, Tigra, Oranta, daudz sālsezeru un lieli pazemes ūdeņu krājumi.…