Bērnība ir cilvēka dzīves nozīmīgākais posms, kas ietekmē visu cilvēka dzīvi. Šajā dzīves periodā personību ļoti spēcīgi ietekmē apkārtējā vide un notikumi, kas skar konkrēto cilvēku. Ja notiek straujas, negatīvas pārmaiņas, tad iespējams, ka cilvēka raksturs tiks izmainīts uz visu mūžu. Lai izpētītu, kādu iespaidu uz bērnu atstāj bērnībā piedzīvotie, negatīvie notikumi, es izvēlējos tēmu „Skarbās bērnības attēlojums S.Rannamā darbā „Kadrija”.”
Izvēlējos grāmatu „Kadrija”, jo, manuprāt, tieši šī grāmata visspilgtāk atklāj dažāda veida problēmas un pārdzīvojumus, ar kuriem sastopas bērni. Šajā darbā meitene saskaras ar patiesi skarbiem un sāpīgiem pārdzīvojumiem, tāpēc ir interesanti vērot, kā veidojas meitenes raksturs pēc šiem pārdzīvojumiem.
Par mērķi es izvirzīšu noskaidrot negatīvu notikumu ietekmi uz jaunieša personību.
Lai sasniegtu šo mērķi, tiek izvirzīti šādi uzdevumi:
1.Noskaidrot bērnības notikumus, kas ietekmē rakstura izveidi.
2.Izpētīt attiecības, kas veidojas starp jauniešiem.
3.Atrast rakstura atšķirības starp grāmatas varoņiem, izpētot viņu bērnību.
4.Izanalizēt veidus, kā grāmatas varoņi veido attiecības.
Ļoti nozīmīgi, šo tēmu pētot, ir saskatīt problēmu arī mūsdienu dzīvē, jo kaut arī grāmata, uz kuras būs balstīts šis darbs, ir sarakstīta 20gs. 70.gados, tajā saskatāmi konflikti, kas pastāv arī šodien, konflikti, kas negatīvi ietekmē bērnu un jauniešu dzīvi. Un rakstot darbu, analizēšu šīs problēmas, gan arī centīšos tām rast kādu risinājumu.…