Secinājumi.
1. Bērnam svarīgi uzaugt ģimenē, jo sabiedrības pamatā ir veselīga un laimīga ģimene. Ģimenisku vidi, savstarpējo cieņu, mīlestību un uzticēšanās sajūtu nevar sniegt aprūpes iestādes vai bērnu nami.
2. Adopcijas rezultātā bērniem ir iespējams nodrošināt ģimenisku vidi.
3. Ar adopciju nodarbojas katras pašvaldības bāriņtiesa, taču ne visās bāriņtiesās strādā profesionāli sociālie darbinieki.
4. Lai veicinātu un iedrošinātu ģimenes apsvērt iespēju par adopciju, ir jārīko tādas kā kampaņas, atvērtās durvju dienas aprūpes centros un bērnu namos. Jāinformē par to, ko nozīme adopcija, kā norit adopcijas process un kā mainīsies ģimenes līdzšinējā dzīve. Ir jārāda jau esoši piemēri, jāļauj vecākiem un bērnam runāt stāstīt savu pieredzi. Profesionāli sagatavot ģimeni adopcijas procesam un adopcijai. Lai šāda veida darbs ar ģimeni noritētu veiksmīgi, nepieciešams iesaistīties profesionālim.
5. Sociālais darbs pēc Sociālo pakalpojumu un palīdzības likuma 1. panta ir profesionāla darbība, lai palīdzētu personām, ģimenēm, personu grupām un sabiedrībai kopumā veicināt vai atjaunot savu spēju sociāli funkcionēt, kā arī radīt šai funkcionēšanai labvēlīgus apstākļus.
6. Alternatīva vecāku aprūpei bez adopcijas ir aizbildniecība, audžuģimenes un aprūpes iestādes.
7. Darba autore ir izpētījusi teorētisko literatūru par aktuālo tēmu, pētījusi normatīvos aktus, izdarījusi secinājumus. Paredzētie uzdevumi ir izpildīti un mērķis sasniegts.
…