Somija atrodas Ziemeļeiropā, Skandināvijas pussalas austrumos. Dienvidos un austrumos robežojas ar Krieviju, ziemeļos ar Norvēģiju, rietumos ar Zviedriju, dienvidu daļu apskalo Botnijas un Somu līcis. Viena trešā daļa valstu ir purvaina, valstī ir 187 888 ezeri.
"SUOMI" - tā sauc šo zemi un cilvēkus. Somija ir viena no Ziemeļeiropas valstīm. Apmēram trešdaļa tās teritorijas atrodas aiz ziemeļu polārā loka. Skatoties uz to no gaisa, paveras iespaidīgs skats, ko veido meži, purvi, lielu ezeru virknes un neskaitāmas salas - gan ezeros, gan gar jūras piekrasti. Lielāko daļu teritorijas klāj priežu, egļu un bērzu meži, kurus gandrīz pusgadu sedz sniegs. Pēc gadsimtiem ilgas atrašanās Zviedrijas pakļautībā Somija kļuva par Krievijas sastāvdaļu, un tikai 1917.gadā tā ieguva neatkarību. Somu valoda un kultūra ir citāda nekā Skandināvijā.
Ar mežiem bagātajā zemē nozīmīga ir kokmateriālu ražošana. Somija un Zviedrija ir Eiropas lielākās priežu un egļu kokmateriālu ražotājvalstis. Mazvērtīgāko koksni pārstrādā celulozes rūpnīcās, kur to vāra un iegūst etilspirtu, celulozi un citus produktus. No etilspirta ražo dažādas ķimikālijas, bet no celulozes un koksnes masas – papīru, kokšķiedras plātnes un citus izstrādājumus. Zāģskaidas un citus atkritumus sadedzina un iegūst siltumu un elektroenerģiju.…