Spānija atrodas Eiropas dienvidrietumos un aizņem 85 % Pireneju pussalas, Baleāru salas (Ibiza, Maljorka) un Kanāriju salas. Tikai Gibraltāra līcis atdala valsti no Āfrikas kontinenta. Spānija jūtami izceļas starp pārējām Eiropas valstīm, tur kur ir Spānija, satiekas Eiropa un Āfrika, kristiešu un islāma pasaule.
Spānijā meži mijas ar bezgalīgiem līdzenumiem, burvīgie kalnu rajoni ar krāšņām upju ielejām, gleznaini klinšainie līči ar smilšainām, saules pielietām pludmalēm. Spānija ir ar savu specifisku senās kultūras fascinējumu - unikāliem viduslaiku pieminekļiem, pilīm un baznīcām, kā arī ar daudzveidīgu arhitektūru, kur redzama mauru, bizantiešu, arābu un franču kultūras ietekme.
Kopumā visā Spānijā 44.7 milj. iedzīvotāju, no kuriem: 15.6% ir katalonieši, 15.6% andalūzieši, 11.1% kastilieši, 9.7%valensieši, 7.4% galsieši, 5.6%baski. Kataloņiem, baskiem un galisiešiem ir pat sava valoda. Oficiālā valoda ir spāņu valodas kastīliešu dialekts.1
Valdošā reliģija Spānijā ir romas-katoliskā. Aptuveni 95% iedzīvotāju ir katoļi. Ir arī neliels daudzums protestantu, 450 tūkstoši musulmaņu un aptuveni 15 tūkstoši jūdu.
Valsts galva ir karalis Huans Karlos I, kurš pārstāv konstitucionālo monarhiju. Pēc ministru prezidenta priekšlikuma karalis ieceļ ministru kabineta locekļus. Administratīvais sadalījums ir 52 provinces, kas sadalītas 17 autonomos apgabalos. Katrs autonomais apgabals ir pats atbildīgs par izaugsmi, katram ir savs parlaments un valdība.…