Ievads
Kopš 2004. gada es aktīvi nodarbojos ar airēšanas sportu. Man šis sporta veids ļoti patīk, tas ir ļoti interesants, ekstremāls un aizraujošs, un es ceru tajā sasniegt vērā ņemamus panākumus. Galvenais iemesls, kāpēc es izvēlējos par sava projekta darba tēmu spēka un līdzsvara būtība airēšanā, bija tas, ka es vēlējos padziļināti iepazīt sev tuvu un interesējošu tēmu un iepazīstināt ar to arī lasītājus. Uzskatu, ka sportiskums ir svarīgs cilvēka dzīves kvalitāti noteicošs faktors. Tas attīsta ne tikai fizisko spēku, bet arī tādas svarīgas cilvēka rakstura īpašības kā mērķtiecība, neatlaidība, komandas izjūta un atbildība.
Veidojot šo projekta darbu mans nolūks bija tuvāk iepazīstināt lasītājus ar airēšanas sportu, kā arī ar līdzsvara un spēka lomu airēšanā. Darbā centīšos atspoguļot arī treneru viedokli par spēku un līdzsvaru airēšanā. Izpētīšu sportista rādītājus spēka attīstībā. Darbam pievienoti attēli ar laivu klasēm. Darbā galvenokārt izmantoju informāciju no grāmatām. Mani darba uzdevumi bija paskaidrot spēka un līdzsvara būtību airēšanā un pētīt treneru viedokli par spēka un līdzsvara lomu airēšanā. Ir arī izpētīts sportista spēka pieaugums trenējoties un šķiet, ka savus darba uzdevumus esmu izpildījis.
1. Līdzsvars un spēks airēšanā
1.1. Līdzsvars airēšanā
Līdzsvars ir cilvēka spēja saglabāt ķermeņa stabilu stāvokli. Ja cilvēkam ir ideāls līdzsvara stāvoklis ķermenis vienalga nedaudz, svārstās. Līdzsvaru attīsta galvenokārt ar divām metodēm – lietojot līdzsvara vingrinājumus, un ar speciāliem līdzekļiem, pilnveidojot vestibulāro aparātu un kustību analizatorus.
Koordinācija ir cilvēka spēja izpildīt kustības un darbības savienojot tās ar darbībām laikā, lai sasniegtu izvirzīto mērķi, to var nosaukt par vienu no svarīgākajiem komponentiem kustoties. Tieši tāpēc speciālisti, sporta pedagogi velta lielu uzmanību koordinācijas novērtēšanas jautājumu risināšanai. Samērā viegls un vienkāršs risināšanas veids ir atsevišķi koordinācijas spēju novērtējums, tas ir izmērot saskaņotību un precizitāti.…