Ir patīkami, ja cilvēkam ir glīta un sakopta āriene, bet vēl jaukāk, ja to papildina stalta stāja, skaistas kustības un viegla gaita. Stalta stāja, vingra gaita un skaistas kustības, kas atbilst uzvedības nosacījumiem, konkrētas sabiedrības paradumiem, ir cilvēka iekšējās kultūras ārēja izpausme.
Cik gan mēs maz domājam par to, kā ejam, sēžam vai stāvam! Pat pats skaistākais tērps nenoslēps mūsu neizkopto stāju. Nevienam patiku neizraisītu lempīga gaita, nepārdomāti žesti, nepievilcīgas grimases. Pavērosim sevi no malas, spogulī un uzlabosim savu stāju un gaitu, lai vispirms paši justos brīvi, dabiski un atraisīti. Tas vairos možu noskaņu gan mums pašiem, gan apkārtējiem. Par staltu stāju, vingru gaitu un koordinētām kustībām jārūpējas diendienā.
Stalta stāja.
Kas tad ir stāja? Tā ir ierasts, brīvs, nepiespiests ķermeņa stāvoklis stāvot, ejot, sēžot vai izdarot citas kustības.
Atcerēsimies, ka stalta stāja ir tad, kad ķermenis tiek turēts taisni, brīvi, nesaspringti, galva mazliet pacelta uz augšu, pleci nedaudz pavirzīti atpakaļ un atrodas vienādā augstumā, krūtis izvērstas uz priekšu, elpošana brīva, mugura taisna, vēders mazliet ievilkts, rokas nokarājas brīvi uz leju gar ķermeni, pirksti kopā un viegli saliekti, kājas ceļos taisnas, papēži kopā, pirkstgali nedaudz izvērsti. Šāda stāja apliecina labu veselību un fizisko attīstību, pauž artistiskumu, veiklību un graciozitāti, ir skaista, šarmanta un pievilcīga.…