20. gs. sākumā Latvijā ražotās preces galvenokārt palika Krievijā, tomēr daļa rūpniecības preču tika eksportēta. Latvijas teritorijas uzņēmumu vajadzības galvenokārt apmierināja ar Krievijas iekšējā tirgus precēm, īpaši kurināmo, metāliem naftas produktiem, arī vieglās rūpniecības izejvielām.
1. Pasaules kara laikā notika Latvijas ekonomikas izlaupīšana. Maksa par precēm lielās inflācijas dēļ bija simboliska. Gandrīz vai pilnīgi tika pārtraukts imports no Rietumvalstīm. Pasliktinājās uzņēmumu apgāde ar Krievijas izejvielām un materiāliem.
Latvijas Republika laika posmā no 1918. - 1940. gada, pārvarot ārkārtīgas grūtības un tautsaimniecībai atsākot darbību no nulles punkta, guva atzīstamus panākumus. Latvija kļuva par nozīmīgu preču eksportētāju, īpaši uz Rietumvalstīm. Preču imports atsākas nelielos apjomos, taču turpmāk tas strauji pieauga.
2. Pasaules kara laikā atkal notika ekonomikas pārkārtošana kara vajadzībām, iekārtu un darbaspēka evakuācijas, kara posts, milzīga inflācija, importa apsīkums. Iespēju robežās importu vajadzēja pārorientēt uz PSRS, it īpaši, lai būtu kurināmais un degviela, kā arī izejvielas un materiāli rūpniecībai.
Pēckara periodā (1945. - 1991. gads) tautsaimniecību plānveidīgi pakļāva kopējām PSRS interesēm. Latvijas rūpniecības uzņēmumu lielākā daļa strādāja PSRS ministriju pakļautībā, daudz ražoja pusfabrikātus, detaļas, izejvielas, kas bija vajadzīgas PSRS rūpniecībai. Izveidojās divas Latvijā ievesto preču grupas: no citām PSRS republikām un imports. Ievedumi no PSRS republikām tika plānoti centralizēti, sadales kārtībā par PSRS iekšējā tirgus cenām. …