Ievads
Gudri cilvēki mēdz teikt: laulības tiek slēgtas debesīs. Šīs sentences būtību ir gribējuši noskaidrot daudzi, bet diemžēl tam ir bijušas negatīvas sekas ģimenes saišu stiprināšanā. Saskaņā ar šo patiesību var pieņemt, ka darījumi tiek veikti tirgū (reālā un virtuālā). Tiem, kas vēlas atspēkot šo vārdu patiesumu, ir jāatceras, ka ekonomikā darbojas naktssargs, proti – valsts. Darījuma caurspīdīgums sniedz iespēju pilnībā un savlaicīgi savākt nodokļus. Tieši šis apstāklis iepriecina valsts ierēdņus, kura darbs tiek atalgots no valsts budžeta līdzekļiem, kas veidojas galvenokārt no nodokļu maksājumiem.
Lai runātu par starptautisko tirdzniecību, pirms tam ir jāgūst neliels ieskats par tirgu (vieta, kurā pērk un pārdod), tā misiju un dabu, tikai tā var izprast šī referāta pamat būtību. Referātā tiek aprakstīta starptautiskā preču tirdzniecība, tās galvenās teorijas, pakalpojumi un nodarbinātība, kā arī neliels secinājumu ieskats.
Preču tirdzniecība
Starptautiskā tirdzniecība
Starptautiskā tirdzniecība ir valstu savstarpēja preču un pakalpojumu pārdošana, turklāt svarīgs nosacījums ir šajā pārdošanā valstīm īstenot ieveduma un izveduma darījumus, turklāt starptautiskā tirdzniecības līguma slēdzējiem – uzņēmumiem – līguma slēgšanas brīdī jāatrodas dažādās valstīs.
Starptautiskā tirdzniecība nozīmē, ka daļa valstī saražoto preču un pakalpojumu tiek piedāvāta starptautiskajā tirgū, līdz ar to tiek pārdota citām valstīm. Tāpat arī daļa preču un pakalpojumu tiek iepirkta no citām valstīm. Līdz ar to var runāt par importu un eksportu. Imports ir citu valstu ražotās produkcijas vai piedāvāto pakalpojumu patērēšana savas valsts iekšzemē. Importu Latvijā ietekmē šādi faktori:
1. Latvijas reālais iekšzemes kopprodukts;
2. Ārzemnieku ražoto preču un pakalpojumu cenas salīdzinājumā ar tādiem pašiem ražojumiem Latvijas uzņēmumos;
3. Valūtas kurss.
…