Starptautiskās jūras tiesības ir publisko tiesību daļa un kā jebkura publisko tiesību nozare – regulē attiecības starptautiskā jomā.
Valsts teritorijas robežas parasti tiek noteiktas, savstarpēji vienojoties kaimiņvalstīm un citām ieinteresētām valstīm – tātad noslēdzot starptautisku līgumu. Šis process balstās uz starptautiskām tiesību normām un principiem. Attiecībā uz valsts jūras teritoriju delimitāciju tiek piemērotas starptautiskās jūras tiesības. Šādi robežlīgumi un lēmumi vai nu tieši vai transformēti nacionālajā likumdošanā kļūst par valsts konstitucionālo tiesību avotiem. Nacionālās jūras tiesības ir tas valstu nacionālo tiesību kopums, kurš regulē valsts jurisdikcijā esošo jūras ūdeņu tiesisko režīmu. Tās ir publisko tiesību normas, kuras nosaka valsts teritoriālās jūras un ekskluzīvās ekonomiskās zonas platumu, kā arī regulē valsts fiskālo, sanitāro, imigrācijas un muitas kontroli valsts jurisdikcijā esošajos ūdeņos, dzīvo un nedzīvo jūras resursu ieguvi.
Jūras tiesības Latvijas Republikā regulē:
1994.gada 22.jūnijā pieņemtais likums „Likums par ostām” (publicēts: Vēstnesis 80 1994.07.12)
2002.gada 31.oktobrī pieņemtais likums „Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likums” (publicēts: Vēstnesis 168 2002.11.19)
2003.gada 29.maijā pieņemtais likums „Jūras kodekss” (publicēts: Vēstnesis 91 2003.06.18).…