Secinājumi
Latvija iestājoties katrā no šīm organizācijām ir ieguvusi dažādas pārmaiņas, kas skar ikvienu no mums:
ES - Ieguvumi:
Uzņēmējdarbības attīstība
Lielāka ekonomiskā un politiskā ietekme
Investīciju pieaugums
Strukturālie un citi fondi
Riski
Konkurence
Eksports un imports
NATO - kļūstot par daļu no pasaulē spēcīgākās drošības un aizsardzības organizācijas, Latvija nodrošināja sev maksimālu ģeopolitisku drošību un līdz ar to - stabilitāti;
nostiprinājās Latvijas starptautiskais statuss un loma starptautiskās politikas veidošanā;
pielāgojoties NATO standartiem, Latvija reformēja ne tikai Valsts aizsardzības koncepciju, bet arī nacionālos bruņotos spēkus, pārejot no totālai, teritoriālai aizsardzības sistēmai atbilstošiem spēkiem uz kolektīvās aizsardzības uzdevumiem piemērotām mobilām, ātri reaģēt spējīgām vienībām (obligātā militārā dienesta likvidācija un pāreja uz profesionālo dienestu). Atbilstoši tika modernizēta arī attiecīgā infrastruktūra, ekipējums, tehniskais aprīkojums u.tml. Zemessardzes lomas maiņa, īstenojot Zemessardzes bataljonu specializāciju kaujas atbalsta un kaujas atbalsta nodrošinājuma jomās, 2005.gadā zemessargu rota pirmoreiz piedalījās NATO starptautiskajā operācijā Kosovā (KFOR); Jaunsardzes centra izveide ar mērķi izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā un sekmēt patriotismu, pilsonisko apziņu, fiziskās spējas un disciplīnu, kā arī ieinteresēt jauniešus par militāro dienestu, tādējādi paplašinot motivēta profesionālā dienesta personālsastāva atlases iespējas.
ANO - Uzturēt mieru starp valstīm.
Eiropas Padome - panākt lielāku vienotību starp ES locekļiem to ideālu un principu nodrošināšanai un īstenošanai, kuri veido šo valstu kopējo mantojumu un veicina to ekonomisko un sociālo progresu.
EDSO - Dalība EDSO nodrošina Latvijai iespēju aizstāvēt savas nacionālās intereses, piedaloties politisko un politiski-militāro lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī nostiprina Latvijas lomu starptautiskajā apritē.
…